Pracovněprávní nároky: Žádost o uznání nemoci z povolání

Nemoc z povolání

Dobrý den, v roce 2008 mi byl zjištěn syndrom karpálního tunelu oboustranný středně těžký, a byla mi doporučená operace. Jelikož jsem neměla žádné velké potíže na operaci jsem nešla. Nyní ( 2017) se příznaky hodně zhoršily. Vykonávám stále stejnou práci a celých 17 let pracují u stejného zaměstnavatelé ( jako uklízečka), mám dotaz zda si mohu zažádat o nemoc z povolání, předem děkují za odpověd Urbanová Dagmar

Dobrý den,

jistě máte nárok žádat o přiznání nemoci z povolání. Musíte navštívit poskytovatele pracovněprávních lékařských služeb, který Vám může uznat nemoc z povolání.