Stát: Žádost o vydržení pozemku

Pozemky

Dobrý den, prosím o radu... Koupili jsme nemovitost, která má ohraničený pozemek plotem. Pozemek není zapsaný na LV.Původní majitel nám tvrdil, že jeho dědeček zahradu koupil od obce. Na katastru nemovitostí jsme dohledali smlouvu s tehdejším MNV, který souhlasí s odprodejem pozemku a veškeré náležitosti spojené s prodejem si vyřídí kupující sám.K této smlouvě je i geometrický plán, vše s razítky. Zřejmě koupě proběhla,jen se nic nenahlásilo na katastrální úřad. V současné chvíli po nás chce obec pozemek vrátit. Koupě proběhla v roce 1986 a celou dobu byla zahrada užívána předchozím majitelem. Můžeme tedy žádat o vydržení pozemku? Děkuji za odpověď Jajčíková

Vážená paní Jajčíková

V případě, že se jedná o držbu pravou, je pravda, že bývalý majitel pozemek během let vydržel, neboť byl v přesvědčení, že je poctivým držitelem. Navíc se držba zakládala na řádném důvodu, a to kupní smlouvě z roku 1986. Toto vše je třeba prokázat obci. V případě sporu pak bude třeba postupovat soudní cestou.

S pozdravem, Vaše nároky

Zpět do Stát