Ostatní: Zadržování přeplatku

Ostatní Bezdůvodné obohacení

Vyúčtování za spotřebu plynu za uplynulé fakturační období jsme obdrželi 6.11.2018 a vznikl přeplatek. B... E... entity s.r.o., která vyúčtování (fakturaci) provádí, ve faktuře uvádí splatnost do 31.12.2018. Má společnost právo zadržovat přeplatek skoro 2 měsíce? K dnešnímu dni nám nebyl přeplatek vrácen. Děkuji za odpověď. Antonín

Pěkný den,

děkujeme za dotaz. Bohužel neznáme podmínky, které máte ve smlouvě a tudíž, nemůžeme říct, zda je jednání společnosti v souladu s nimi. Na druhou stranu dle naší praxe je poměrně běžná délka splatnosti. Dle zákona provedou finanční vyrovnání poskytovatel a příjemce služeb v dohodnuté lhůtě, nejpozději však ve lhůtě 4 měsíců ode dne doručení vyúčtování příjemci služeb. Tedy doporučujeme vyčkat.

S pozdravem

Vaše Nároky.cz

Zpět do Ostatní