Bydlení: Zadržování vratné kauce po výpovědi nájemní smlouvy

Nájemní smlouva Vrácení kauce

Dobrý den, dne 15.1.2018 jsem ukončila nájemní smlouvu dohodou s pronajímatelem bytu, přičemž jsem obdržela předávaci protokol na byt, že je byt v pořádku a že za dobu nájmu nevznikla na bytě žádná škoda. V protokole jsou sepsány i stavy vody a topení. A dosud mi nebyla vrácena kauce. Vyúčtování za elektřinu šlo přímo za mnou, tedy toto již proběhlo cca 15 dní od ukončení nájmu. A ostatní služby tedy voda a teplo bylo zahrnuto v nájmu, tedy vyuctovani dělal pronajimatel. Ten se teď ohrazuje, že mimořádne vyúčtování dělat nebude a ze bude až v cervnu tohoto roku. Má na toto vůbec nárok? Když v predavacim protokolu jsou stavy jasně napocitane, tudíž vyúčtování melo proběhnout do jednoho měsíce od ukončení nájmu. A s tím i vrácení kauce. Poradite, jak postupovat? Děkuji.

Dobrý den,

jestliže nedošlo k pochybení z Vaší strany, a majitelka bytu Vám neoprávněně zadržuje vratnou kauci, určitě se můžeme na případ podívat. Potřebovali bychom však více dokumentů, které k případu máte. Pokud budete mít zájem, zadejte prosím případ zde https://www.vasenaroky.cz/zadat-pripad

S pozdravem,

Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení