Ostatní: Zájezd u zkrachovalé cestovní kanceláře

Cestovní kancelář

Zakoupila jsem zájezd u CK Conti, která skrachovala. Pořadatelem byla Quality Tours, která zájezd zrušila a peníze nevrátila. Podala jsem na CK Conti trestní oznámení. Již proběhlo několik soudních líčení, ale konec je v nedohlednu. Ráda bych podala žalobu přímo na pořadatele Quality Tours, jak bylo nedávno v pořadu "Černé ovce", ale nevím, zda musí být napřed ukončeno probíhající řízení. Děkuji Voláková

Dobrý den,

ve Vašem případě bychom Vám doporučili obrátit se přímo na pořadatele zájezdu, neboť to, u koho jste zájezd koupila, je v tomto případě irelevantní. Zajišťovatelem zájezdu je společnost Quality Tours, zatímco CK Conti byla pouhým zprostředkovatelem. Podle OZ, jmenovitě § 2533 a násl. je pořadatel oprávněn odstoupit od smlouvy jen v případě zrušení zájezdu, nebo porušení smluvních podmínek ze strany klienta. V tomto případě se jedná o problém plateb mezi zajišťovatelem služeb a zprostředkovatelem, který s Vámi nijak nesouvisí. Žalobu na nezaplacení objednaného plnění by měla podat především Quality Tours na CK Conti. Pokud jste sto doložit fakturu či jiné potvrzení o zaplacení zájezdu, můžete se, v případě, že zájezd byl zrušen v době kratší než 20 dní, domáhat na zajišťovateli služeb zaplacení penále ve výši 10% z ceny zájezdu. Co se týče navrácení peněz za dovolenou, vyčkejte do pravomocného rozhodnutí soudu, popř. si zjistěte pojišťovnu, u které byla CK Conti ze zákona pojištěna proti úpadku a pokuste se vymoci náhradu na pojišťovně.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Ostatní