Reklamace/e-shopy: Zakoupení kradeného automobilu

Reklamace vozidla z autobazaru

Dobrý den, dne 24.10.16 jsem zakoupil ojetý vůz z autobazaru, který byl dovezen ze zahraničí, byl připravený k přihlášení do provozu na pozemních komunikacích ČR a byly mi předány potřebné formuláře a převozní značka platná na 10 prac. dní. Dnes jsem bohužel zjistil, že na velký technický průkaz, který je Italský originál, Itálie vypsala pátrání v rámci Shengenského prostoru, průkaz byl zadržen dopravním inspektorátem a předán PČR . Případ si převzala kriminální policie, která mě kontaktovala. Vůz je v tuto chvíli nepřihlásitelný do provozu ČR, do doby než Itálie vydá k tomuto technickému průkazu vyjádření. Není však podle PČR zřejmé, kdy a v jakém rozsahu se Italská policie vyjádří. Mohu pro tuto zkutečnost odstoupit od kupní smlouvy s požadavkem vrácení kupní ceny uzavřenou mezi mnou a autobazarem? Jakým způsobem mám postupovat? Předem děkuji za odpověď. David Pf.

Dobrý den,
ve Vašem případě se jedná o podstatné porušení smlouvy, nakolik prodávající musel o této vadě vědět již v době předání vozidla. V takovém případě na odstoupení od smlouvy právo máte. Vadu reklamujte u prodávajícího s požadavkem odstoupení od smlouvy a s uvedením vady.