Pojištění automobilu: Zakoupení vozidla od soukromého prodejce

Reklamace automobilu

Dobry den, 26.3. Jsem zakoupila vuz od sokroumeho prodejce. Jedna se o Seat, rok vyroby 12/2011, zakoupen za 180.000,- a najeto cca 63.000km. Auto udajne bez vad, naprosto v poradku. Po 5 dnech, co jsem vuz privezla, rozsvitila se kobtrolka oleje, rekla jsem si, ze je to asi v pphode, tak jsem olej dolila. Jenze olej dolevam kazdy tyden, najela jsem cca 1.500km a spotreba oleje minimalne 1.5 litru. Navic posledni tyden zrejme zavada s tim spojena, olej zacal pribyvat, tece do nej benzin, zrejme spatne vstriky. Kontaktovala jsem prodejce a on mel.pry auto.v poradku, ze ho to nezajima. Muzete mi prosim poradit, jak mam postupovat? Zrejme si ze me nekdo vystrelil.... Predem dekuji za odpoved

Dobrý den,

dle našeho názoru by bylo na místě požádat o posudek znalce, který by Vám řekl, zda se jedná o skrytou vadu či nikoliv. Pokud prokážete, že se jedná o skrytou vadu, kterou jste při původní prohlídce vozidla nemohla zjistit a prokážete, že se jedná o skrytou vadu, která musela být prodejci známa již při prodeji, pak máte nárok na slevu z ceny, případně na odstoupení od smlouvu.

Pokud budete mít zájem, rádi se na případ podíváme a případně Vám pomůžeme. U nás za právníka neplatíte. Stačí zadat případ online zde.

S pozdravem,

Vaše nároky