Pracovněprávní nároky: Zaměstnán na DPČ

Nevyplacená mzda

Dobrý den,prosím o radu,již několikrát jsem byl zaměstnán bezpečnostních agentur na základě dohody o pracovní činnosti nebo o provedení práce.Po každé mi byl poměr ukončen okamžitě ústně.Dostavil jsem se do práce kde bylo řečeno, že končím.Například důvod: 1.změna pracovní doby původně jsem měl pracovat od 9.30-20.00 hodin.Nová doba od 6.30 do 22.30 hodin byla postavena tak abych nemohl dojíždět. 2.Bezpečností agentura ukončila práci pro prodejnu a jinou práci pro mne neměli i když jsem byl ochoten pracovat v jiném místě. 3.Dohoda skončila 31.5.2015.Dále jsem odpracoval další tři směny v 2,3,a noc z 4-5.června 2015.před další noční z 5-6.června jsem byl vyzván abych opustil pracoviště vzal si osobní věci hned a do práce již nechodil,za tuto dny mi nebyla vyplacena odměna.Toto byla pravděpodobně odezva na můj dotaz na IP v Náchodě kde jsem požádal o vysvětlení proč za celou dobu od 31.5.2014-do 31.5.2015 jsem nikdy nedostal výplatní pásku.část odměny jsem dostal na účet vždy do 2.500.-Kč a zbytek na ruku bez dokladu.IP provedel vyšetřování,ale s výsledkem jsem nebyl seznámen.Bylo mi řečeno,že na to nemám nárok.Moje otázka zní je možné ukončit tyto dohody bez písemného sdělení.Mám nárok na zaplacení odměny za měsíc červen 2015.Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jakékoliv ukončení pracovněprávního vztahu, tedy jak pracovního poměru, tak vztahu založeného dohodou, je možné ukončit pouze písemně, jinak se k takovému ukončení nepřihlíží.

Pokud jste za červen roku 2015 skutečně pracoval a vznikl Vám nárok na odměnu z dohody, pak máte samozřejmě nárok na její vyplacení.

Co se týče vyplácení odměny pouze ve výši do 2.500,- Kč a zbytek Vám byl vyplácen na ruku, toto zaměstnavatel s největší pravděpodobností dělal, aby se vyhnul nutnosti platit za Vás odvody na zdravotní a sociální pojištění.