Pracovněprávní nároky: Zaměstnanec nedorazil do práce

Zkušební lhůta

Dobrý den, chci se zeptat, jak mám postupovat v následujícím případě. Zaměstnanec ve zkušební době opětovně nedošel do zaměstnání, nikomu nic neřekl a je k nedosažení. Děkuji Matějíčková

Dobrý den,

jako zaměstnavatel můžete zrušit pracovní poměr ve zkušební době bez udání důvodu. Pracovní poměr skončí dnem doručení zrušení, pokud není stanoven den pozdější.

Pokud už zkušební doba uběhla, je chování zaměstnance důvod pro výpověď pro závažné porušení pracovních povinností. Takové chování mu je nutné však nejdříve písemně vytknout a upozornit ho na možnost výpovědi.

S pozdravem,