Pracovněprávní nároky: Zaměstnanec nenastoupil do práce

Pracovní smlouva

Dobrý den, jako zaměstnavatel jsem uzavřel se zaměstnacem pracovní smlouvu dne 2. 2. 2018 s uvedeným nástupem do zaměstnání dne 5. 2. 2018. Následující den (3.2.) mi ten člověk oznámil telefonicky, že má úraz a do práce nenastoupí a ruší tedy smlouvu. Dne 5. 2. do práce skutečně nenastoupil. Mohu takto považovat pracovní poměr za nezahájený (nerealizovaný)? Následně se totiž po pár dnech domáhá písemného vyjádření o ukončení pracovního poměru (potřebuje se prý totiž zaregistrovat na Úřadu práce, kde uvedl, že s ním byla sepsána pracovní smlouva). Nechce osobně komunikovat a dostavit se k osobnímu jednání. Děkuji za vyjádření.

Dobrý den,

vždy je lepší, když se obě strany v takových případech dohodnou. Pokud však byla sjednána smlouva písemně, trvejte na tom, aby Vám (alespoň poštou) poslal vyjádření, že ruší pracovní poměr.