Pracovněprávní nároky: Zaměstnanec v neexistující firmě

Nárok na odstupné

Dobrý den, jsem dlouhodobě na neschopence. Podpůrčí doba mě skončí 30.4., firma už, ale neexistuje, ale mě stále vedou jako zaměstnance, neboť mě na nemocenské nemohli propustit.Jak mám postupovat? Musím dát do práce vědět, že mě mají dát výpověď a také mě náleží odstupné, co , když mě ho nebudou chtít dát? A pak mám jít na prac. úřad? Prosím o radu a postup.

Dobrý den, můžete podat výpověď buď sám, dohodnout se zaměstnavatelem, nebo Vám může být rozvázán pracovní poměr z důvodu výpovědi ze strany zaměstnavatele. Pak byste měl nárok na odstupné. V případě, kdyby se Vám cokoliv nezdálo, můžete podat podnět na Inspektorát práce, nebo se obrátit na společnost Vašenároky.cz, kde Vám s případným problémem rádi pomůžeme.

Pokud nebudete mít zaměstnání, je nejlepší varianta nastoupit na Úřad práce.