Pracovněprávní nároky: Zaměstnavatel mi nařídil dovolenou

Dovolená

Dobrý den, zaměstnavatel nám dnes oznámil, že do konce června musíme mít vybraných 10 dní dovolené a dalších 10 do konce léta. Já si ale hledám jinou práci, nejsem však ve výpovědní lhůtě, a tak by mě zajímalo, jestli mi dovolenou může nařídit i když na tolik dní nemám ještě nárok, nemám odpracovaných tolik měsíců. Smlouvu mám nově na dobu neurčitou a máme 25 dní dovolené. Jde mi o to, že kdybych dala výpověď,nařízenou dovolenou mi strhnou z platu. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

domníváme se. že Vám zaměstnavatel může určit čerpání dovolené, i když jste doposud nesplnila podmínky pro vznik práva na dovolenou, jestliže zaměstnavatel předpokládá, že Vy jako zaměstnanec tyto podmínky splníte do konce kalendářního roku, popřípadě do skončení pracovního poměru.

S pozdravem,