Pracovněprávní nároky: Zaměstnavatel mi odebral bonusy

Ukončení pracovního poměru Bonusy

Dobrý den, ve firmě máme kvartální bonusy, které se vypočítávají z výsledku naší práce, tzn. jedná se o klasický aritmetický výpočet. Já jsem na konci září dala výpověď z pracovního poměru. 3.10. mi přišel email s uznáním bonusu za poslední kvartál. Poté, co mi přišla výplatní páska, jsem zjistila, že mi bonus byl 12.10. odebrán z důvodu výpovědi. Chtěla jsem se zeptat, zda na toto má zaměstnavatel právo. Děkuji. L. V.

Vážená paní L. V.,

nárok na bonus Vám vznikl během měsíce září, po splnění podmínek pro jeho získání, jedná-li se o nárokovou složku mzdy. Fakt, že jste podala výpověď není důvodem k odlišnému zacházení mezi zaměstnanci a pokud zaměstnavatel neměl jiný objektivní důvod, máte na bonus právo.

Pokud se však jedná o nenárokovou složku mzdy, je na rozhodnutí zaměstnavatele, zda Vám nárok na bonus přizná.