Pracovněprávní nároky: Zaměstnavatel mi prodloužil výpovědní lhůtu

Výpovědní lhůta

Dobrý den, zaměstnavatel mi prodloužil výpovědní lhůtu na tři měsíce z důvodu, že za mě nemá náhradu. Výpověď jsem dala já z důvodu stehování se do jiného města a ten poslední měsíc bych už musela dojíždět desítky kilometrů, navíc si chci už hledat jinou práci. Má na to zaměstnavatel právo? Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den,

domníváme se, že jednání zaměstnavatele není správné. Pokud máte ve smlouvě uvedenou dvouměsíční lhůtu, pak je zaměstnavatel povinen tuto lhůtu dodržet. Prodloužit by Vám ji mohl jen v případě, že byste se na delší lhůtě se svým zaměstnavatelem domluvila.

S pozdravem,