Pracovněprávní nároky: Zaměstnavatel nechce vyplatit mzdu z důvodu neproplacené faktury za opravu návěsu

Nevyplacená mzda

Zaměstnavatel nechce vyplatit mzdu za měsíc duben z důvodu dosud neproplacené faktury za opravu návěsu 05.2017 (nedodal potřebné dokumenty k likvidaci škody až po mém odchodu z pracovního poměru k 1.5.2018) z pojištění odpovědnosti zaměstnance zaměstnavateli i přesto že ví že jsem již 3 rokem v insolvenci a máme tři děti ve společné domácnosti. Dokonce vyrukoval i se smlouvou že mzdu vyplatí okamžitě pokud mu podepíšu smlouvu v případě neuznani pojišťovnou musím do dvou měsíců zaplatit 45tisíc což můj insolvencni správce tvrdě odmítnul a dále zaměstnavatel nekomunikuje. Co v tomto případě dělat. Děkuji s pozdravem M.S

Vážený pane,

Nejlepším postupem by bylo podat na zaměstnavatele podání na inspektorát práce a případně i žalobu na vydání bezdůvodného obohacení (nevyplacené mzdy). Zaměstnavatel nemá žádný relevantní důvod zadržovat Vaši výplatu, zvláště pokud jste byl pojištěn na odpovědnost za škodu. Žádný dluh, který by byl vůči zaměstnavateli splatný, zatím nevznikl, a tudíž nelze věczadržet.

S pozdravem,