Pracovněprávní nároky: Zaměstnavatel neoprávněně krátí dovolenou

Dovolená

Dobrý den chtěla bych se zeptat pracují v ukole a tento měsíc jsem nesplnila normy chybělo my 300kc do minimální mzdy a dnes my bylo řečeno ze my na to vemou jeden den dovolené je to možný děkuji l. P

Dobrý den,

nedosáhne-li vaše mzda minimální mzdy, je zaměstnavatel povinen vám poskytnout doplatek ke mzdě ve výši rozdílu mezi mzdou dosaženou v kalendářním měsíci a minimální měsíční mzdou nebo ve výši rozdílu mezi mzdou připadající na 1 odpracovanou hodinu a minimální hodinovou mzdou. Není oprávněn krátit vám dovolenou, mohl by vám pouze zkrátit mzdu, ale vzhledem k tomu, že jste nedosáhla minimální mzdy, musí vám dokonce do výše minimální mzdy doplatit.