Pracovněprávní nároky: Zaměstnavatel nevyplácí minimální mzdu

Minimální mzda

dobrý den.jsem prodavačka.potraviny a smíšené zboží.obsluhuji pult s uzeninou,doplnování zboží a práce na kase.jedná se o větší prodejnu,na kase se dobíjí telefony a podávají tikety.od ledna mám na výplatní pásce stále částku 9900.na dotaz kdy bude nový platební výměr mi bylo sděleno:do toho se vejdete.ani nemám odvahu se domáhat minimální zaručené mzdy.smlouvu mám na neurčito,40 hodin týdně.mám realnou šanci získat zaručenou minimální mzdu?a musí zaměstnavatel vydat nový výměr?děkuji za radu.h

Dobrý den,

zaměstnavatel Vám nemůže vyplácet menší, než je zákonem zaručená mzda. Od roku 2017 je minimální hrubá mzda stanovena na 11 000 Kč, nebo 66 Kč za hodinu. Pokud dostáváte nižší mzdu, než je státem zaručená mzda, podejte podnět k inspekci práce. Pokud ovšem dostáváte alespoň minimální mzdu, nikdo nemůže zaměstnavatele donutit Vám vyplácet vyšší mzdu.