Pracovněprávní nároky: Zaměstnavatel nevyplatil mzdu

Nevyplacená mzda

Dobrý večer, mám dotaz. Bývalý zaměstnavatel nám dluží mzdu, včetně nevybrané dovolené a odstupného. Předpokládejme, že soud o nároku na vyplacení mzdy vyhrajeme, ale bývalý zaměstnavatel nám ji stejně nevyplatí. Jak to bude v tomto případě s vaší provizí? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

Naše společnost si bere provizi až z vymožené částky. Pokud protistrana neplatí ani po právní moci rozsudku, vymáhá se soudem přiznaná částka v exekučním řízení. Toto řízení je zdlouhavé a v případě, že protistrana je zcela bez majetku a finančních prostředků, může se stát, že se částku nepodaří vymoci. Pokud se částku nepodaří vymoci, provizi naší společnosti neplatíte. Avšak jestliže byste uvedli nepravdivé a klamavé a neúplné informace, porušíte tím podmínky a ponesete za to následky.