Pracovněprávní nároky: Zaměstnavatel neuznává úraz

Pracovní úraz

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Jsem v insolvenci, která mi končí za 2 měsíce, ale mám problém s tím, že bude zaplaceno asi 25% a to z důvodu zdravotního stavu (časté nemocenské). Bohužel se mi stal v práci úraz, který mi nechtějí uznat z důvodů léčení ramene delší dobu a tudíž nemůžu platit vyšší splátky. Zajímalo by mne dále jak to je když jsme si vlastně podali insolvenci s manželem, ale tenkrát ještě nebylo společné, jestli se teda budou tyto ins.slučovat nebo né, jelikož dluhy jsou stejných věřitelů. Manžel má již insolvenci ukončenou a zaplatil 32%. Také by mě zajímalo jak postupovat ohledně pracovního úrazu, mám asi 2 roky syndrom manžety rotátoru, rok jsem měla klid a v práci při pohybu se mi utrhl biceps, zaměstnavatel mi to nechce uznat, že je to následkem dřívější nemoci ikdyž se mi utrhl sval v práci.Děkuji za informaci H.

Dobrý den,

pokud Vám zaměstnavatel pracovní úraz neuznává, můžete si nechat vypracovat znalecký posudek, na základě kterého znalec stanoví, že se o pracovní úraz jedná.

V okamžiku, kdy pracovní úraz bude potvrzen, můžete po zaměstnavateli uplatňovat nároky s tím spojené, a v případě, že by zaměstnavatel dobrovolně nenahradil škodu vzniklou úrazem, můžete se obrátit na soud.

Více o pracovním úrazu

Dotaz ohledně insolvence Vám bohužel z časových důvodů nemůžeme zodpovědět. Děkujeme za pochopení.