Pracovněprávní nároky: Zaměstnavatel nutí ukončení PP dohodou

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den dnes jsem dostala od zaměstnavatele dohodu o ukončení pracovního poměru je tam pouze napsáno(Zaměstnanec se zaměstnavatelem se dohodli na ukončení pracovního poměru).Jde o to že zaměstnavatel má jen dva zaměstnance a svojí firmu (benzínku) pronajme někomu jinému a nám dal dohodu ale já u něho pracuji 8 let a mám smlouvu na neurčito .Nechci to podepsat bez odstupního a to mě dát nechce co má výpověď obsahovat abych dostala odstupné.Děkuji Michalová

Dobrý den,

zaměstnavatel Vás nemůže nutit k podepsaní dohody o ukončení pracovního poměru. Pokud na dohodu nepřistoupíte, budu Vám zaměstnavatel nucen dát výpověď, která musí být písemná, musí obsahovat důvod výpovědi, v tomto případě zrušení zaměstnavatele. Nárok na odstupné jistě máte, proto se nenechte přesvědčit k podpisu Dohody.