Pracovněprávní nároky: Zaměstnavatel odmítá proplatit vstupní lékařskou prohlídku

Spor se zaměstnavatelem

Dobrý den, můj nový zaměstnavatel požadoval vstupní lékařskou prohlídku, kterou ale odmítá proplatit s tím, že proplácí až následné periodické lékařské prohlídky, nikoli však tu vstupní. U lékaře mi tvrdili opak. Kdo má, prosím, pravdu? Děkuji, Čermáková

Dobrý den,

Zde záleží na konkrétní domluvě se zaměstnavatelem. Pokud jste se nijak nedohodli a jiný právní předpis nestanoví jinak (tomu je např. při práci v noci apod.), hradí vstupní lékařskou prohlídku zaměstnavatel, pokud již pracovněprávní vztah vznikl.