Pracovněprávní nároky: Zaměstnavatel odmítá sepsat záznam o pracovním úraze

Pracovní úraz

Dobrý den, v práci se mi stal úraz. Bohužel jsem neměla pracovní obuv , tudíž mi zaměstnavatel odmítl sepsat záznam o pracovním úrazu. Má na to právo?

Dobrý den, pokud se Vám stal úraz v souvislosti s plněním pracovních povinností, má zaměstnavatel povinnost vyhotovit o úrazu záznam. Skutečnost že jste neměla na sobě pracovní obuv, může mít za následek to, že se zaměstnavatel zprostí povinnosti Vám nahradit újmu vzniklou v souvislosti s úrazem. Pouze však pokud zaměstnavatel prokáže, že pracovní úraz vznikl pouze pro to, že jste na sobě onu obuv neměla a že jste měla povinnost ji na sobě mít a byla jste s touto povinností seznámena.