Pracovněprávní nároky: Zaměstnavatel odmítá vyplácet minimální mzdu

Nevyplacená mzda

Přeji krásný den, mám dotaz : pracuji na dohodu o pracovní činnosti na plný úvazek, zaměstnavatel mi odmítá vyplácet minimální mzdu s tím, že prý na ni nemám nárok a stejně že na to nemá, prosím o radu jak proti němu postupovat. děkuji

Dobrý den,

Minimální mzda je nejnižší přípustná výše odměny za práci v základním pracovněprávním vztahu podle § 3. Mzda, plat nebo odměna z dohody nesmí být nižší než minimální mzda. V případě, že Vám tuto odmítá zaměstnavatel plnit, je možné na něj podat žalobu o doplacení minimální mzdy, popř. na něj podat stížnost na inspektorát práce.