Pracovněprávní nároky: Zaměstnavatel odmítá vyplatit mzdu

Nevyplacená mzda

Dobry den , mám problém se zaměstnavatelem , už druhy měsíc mi nevyplatilo.mzdu , vyvrcholilo to tím ze mám zapujcene firemní vozidlo , rozhodl jsem se ukončit pracovní poměr , zaměstnavatel po mne chtěl přivézt vozidlo. To jsem dnes učinil ale když sem dojel do místa firmy zaměstnavatel mi oznámil telefonicky ze mám přijet druhy den , odmítá mi vsak nahradit dnešní výdaje cesty a poslat peníze na pohone hmoty abych mohl vozidlo vrátit . Jinak věc předá policii za krádež vozidla , už nevím jak se proti němu bránit. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

pokud se zaměstnavatel zdráhá převzít auto, ideální by bylo přistavit ho na pozemek zaměstnavatele a v případě, že by nikdo nebyl ochotný převzít klíčky, poslat je tedy doporučenou poštou - doručenka poté bude sloužit jako důkaz v případných sporech. Jelikož nepíšete žádné podrobnosti ohledně nevyplacené mzdy, v tomto ohledu nejsem schopen erudovaně poradit.