Pracovněprávní nároky: Zaměstnavatel pro mě nemá práci

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den.Po dlohodobé PN a přiznáni ID 1.st mám nastoupit zpět do prace, a byt přeřazena na lehčí práci.Zaměstnavatel mi oznámil,že pro mě praci nemá, a řeší to se mnou 2 měsíční výpovědí,nastoupit nesmím(pracovat nebudu,ale dostanu po tuto dobu plat).Odstupné mi žádné nedá.Pracovala jsem pro nej 10let.Mám v tomto případě nárok na odstupné,když budu pobírat 2měs.plat a budu doma?A co pracovní úřad,dostanu od něj podporu?Děkuji za odpověd´.Mirka

Dobrý den,
jestliže Vám zaměstnavatel dá výpověď s odůvodněním, že pro Vás nemá práci, lze to považovat za výpověď z důvodu nadbytečnosti. V takovém případě Vám kromě náhrady výdělku za trvání 2měsíční výpovědní doby náleží také odstupné ve výši trojnásobku Vašeho průměrného výdělku. Po skončení pracovního poměru se ihned přihlaste k příslušnému Úřadu práce, který Vám poté poskytne podporu v nezaměstnanosti.