Pracovněprávní nároky: Zaměstnavatel uzavírá pobočku

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, 27.2.2018 mi zaměstnavatel oznámil, že bohužel bude muset pobočku uzavřít. Tím pádem já přijdu o zaměstnání. Na co si mám dát pozor a na co mám nárok. Výpověď mi zatím nedoručil. Jaký typ výpovědi je pro mě výhodný. Mám nárok na odstupné? Jak je to s dovolenou? Mohu ve výpovědní lhůtě jít na neschopenku? Děkuji Čaloudová

Dobrý den,

ano, zřejmě na odstupné nárok máte, pokud nepodepíšete se zaměstnavatelem dohodu - na to pozor. Nárok na odstupné by nebyl v případě, že byste podala výpověď vy. Na neschopenku jít můžete, o tom rozhoduje lékař.