Pracovněprávní nároky: Zaměstnavatel vyplácí nižší než minimální mzdu

Vyplácená mzda

Dobry den,chtěla jsem se zeptat zaměstnavatel mi platí 62 korun na hodinu,dělám raní a noční zajímalo by mě jestli mám nárok na zvyšení hodinové mzdy.Děkuji za odpověd Rajnochová

Dobrý den,

od roku 2017 je minimální mzda nastavena na 66 korun, proto máte nárok na zvýšení mzdy minimálně na 66 Kč za hodinu. Navíc za dobu noční práce přísluší zaměstnanci dosažená mzda a příplatek nejméně ve výši 10 % průměrného výdělku. Je však možné sjednat jinou minimální výši a způsob určení příplatku.