Pracovněprávní nároky: Zaměstnavatel vyžaduje práci mimo pracovní dobu

Pracovní doba

Pracuji jako strážný s ID 1. Máme smlouvu na 37,5 hod,týdně můžeme mít 4 krát 12 hod směnu za sebou. Nebo lépe 3ranní 12hod + 1 noční 12hod. směna v týdnu. V dovolené je to to samé,píše se nám mezi směnami a dokonce i v neděli se mi dvakráte stalo. Když vše funguje, máme ciklus 4 směny 12hod a 4 dny volna. Jak to vlastně má ,nebo by mělo být. DĚKUJI.

Vážený pane

Délka směny nesmí přesáhnout 12 hodin. Zaměstnavatel je povinen rozvrhnout pracovní dobu tak, aby zaměstnanec měl mezi koncem jedné směny a začátkem následující směny nepřetržitý odpočinek po dobu alespoň 11 hodin. Zaměstnavatel je dále povinen rozvrhnout pracovní dobu tak, aby zaměstnanec měl nepřetržitý odpočinek v týdnu v trvání alespoň 35 hodin. Co se týče čerpání dovolené, určuje tuto zaměstnavatel s ohledem na potřeby zaměstnance.