Pracovněprávní nároky: Zaměstnavatel žádá nadpracování času u lékaře

Lékař

Pracuji na 6 hodin jsem inv.důch.1 stupně, často navštěvuji lékaře. Nutné kontroly, není možné po pracovní době, musím se podřídit lékaři. Vedoucí to nechápe a žádá nadpracovat hodiny za lékaře. Můžete mi prosím poradit. Děkuji Loyová

Dobrý den,

návštěva lékaře je překážkou v práci, na kterou Vám musí zaměstnavatel poskytnout volno a náhradu mzdy, za čas návštěvou strávený. Pokud se ošetření neuskuteční v nejbližším lékařském zařízení vhodného typu, přísluší náhrady mzdy jen za dobu, kterou by trvala cesta a ošetření v nejbližším lékařském zařízení stejného typu.

S podzravem