Pracovněprávní nároky: Zaměstnavatel zadržuje osobní doklady

Spor se zaměstnavatelem

Muj bývalý zaměstnavatel mi zadržuje osobní doklady a zápočtový list. Nezveda telefon a když tam přijedu zapíra se. Na koho se mam prosim obrátit. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

je možno se obrátit na příslušný inspektorát práce. Jednou z povinností inspektorátů práce je i, mimo jiné, kontrola dodržování povinností vyplývajících z právních předpisů v pracovněprávních vztazích.