Pracovněprávní nároky: Zaměstnavatel záměrně neplánuje směny ve svátky

Státní svátek

Zaměstnavatel nám oznámil že na st.svátek neplánuje směny tudíž nezapočítá hodiny ani proplacení mzdy. Myslím, že to není dobře , že má naplánovat směny bez ohledu jestli nějaký svátek bude.Za přesčasové hodiny čerpáme náhradní volno.

Dobrý den,

Domnívám se, že máte nerovnoměrně rozvrženou pracovní dobu, nakolik směny Vám zaměstnavatel plánuje. V takovém případě zaměstnavatel musí rozvrhnout pracovní dobu bez ohledu na státní svátky tak, aby nedocházelo k nerovnému zacházení s konkrétním zaměstnancem. Zaměstnavatel Vám tak směnu může naplánovat i na státní svátek, stejně tak jako může, po dohodě s radou zaměstnanců, určit hromadné čerpání dovolené z nezbytných provozních důvodů.