Pracovněprávní nároky: Zaměstnavatelova povinnost vyrovnání za pracovní úraz

Pracovní úraz

Dobrý den.Měla jsem pr.úraz a od 2.11.2016 marodím.Smlouva mi končila 31.12.2016 a jsem stále na neschopence.Chci se zeptat,jestli mám nárok na marodní a odškodnění po uplynutí smlouvy na dobu určitou.Děkuji za odpověď.Strnadová.

Važená pí. Strnadová

Z výše popsaného soudím, že momentálně jste na vedena jako uchazečka o zaměstnání na úřadu práce, který Vám zároveň vyplácí nemocenské dávky. Po jejich skončení Vám budou vypláceny dávky v nezaměstnanosti. K těmto však máte nárok na několik vyrovnání, a to zejména na Náhradu za ztrátu na výdělku po dobu pracovní neschopnosti a po jejím skončení. V obou případech Vám zaměstnavatel musí doplatit rozdíl do výše Vašeho platu před pracovním úrazem. Pokud k tomuto nedojde, obraťte se pomocí el. formuláře na naši společnost a my se pro Vás peníze vynasnažíme získat.