Pracovněprávní nároky: Zamítnutí nemoci z povolání

Nemoc z povolání

Dobrý den, chtěla bych vědět, jak se odvolat, když mi neuznali nemoc z povolání, děkuji.

Dobrý den, jestliže Vám na speciálním pracovišti pracovního lékařství, kde nemoci z povolání posuzují, nebyla nemoc z povolání uznána a vy s výsledkem šetření nesouhlasíte, můžete do 10 dní podat odvolání a požadovat přezkoumání. Mělo by dojít k přezkoumání Vašeho zdravotního stavu. Pokud však i přesto nemoc z povolání uznána nebude, bohužel se obáváme, že Vám nárok na odškodnění od zaměstnavatele nevzniká.