Zdraví: Zanedbání lékařské péče

Zanedbání lékařské péče

Dobrý den, chci se zeptat od roku 2002 mam Revmatoidní artritidu a Astma bronchialis (diagnostikováno pozďeji). Je to podle mého ošetřujícího lékaře přisuzováno právě k zanedbané lékařské péči. Tak se chci zeptat zda-li jse s tím dá ještě něco dělat? Děkuji za odpověď Jakub V.

Dobrý den,

za zanedbání lékařské péče je opravdu možno žádat náhradu škody, která zahrnuje bolestné, ztížení společenského uplatnění, ztrátu na výdělku či náklady spojené s léčením. Nezbytné však je vzít také v potaz promlčecí lhůtu, která byla do konce roku 2014 dvouletá, nyní činí tři roky. Lhůta začíná běžet ve chvíli, kdy se pacient dozví o škodě a o tom, kdo za ni odpovídá. Vzhledem k tomu, že artritidou trpíte již od roku 2002, bude již Váš nárok na náhradu škody pravděpodobně bohužel promlčen.

Zpět do Zdraví