Zdraví: Zanedbání péče nemocnicí a následné bolesti

Zanedbání lékařské péče

Dobrý den, prosím o radu na správný postup při jednání s nemocnicí, která podle mne zanedbala péči. Před 10 dny jsem byla na operaci - artroskopie kolene. Krom jedné dávky v den operace mi nebyl podán lék proti srážlivosti krve. Dva dny po propuštění z nemocnice mi byla diagnostikována trombóza v lýtku. Musím dlouhodobě užívat léky, mám bolesti, jsem na neschopence. Domnívám se, že nemocnice udělala chybu - podávání léků proti srážlivosti krve či instruktáž ohledně nutnosti cvičení jako prevence proti možnostem vzniku trombóz je běžnou praxí v jiných zařízeních (což jsem zjistila bohužel a následně). Cítím se poškozena a nevím, jak správně postupovat. Za případnou radu předem děkuji D. Tomanová

Vážená paní

V případě, že jste nespokojena s postupem lékaře, je třeba na tohoto podat stížnost k zaměstnavateli, tzn. na příslušné zdravotnické zařízení. Pokud nebudete s jeho výrokem spokojena, je třeba podat stížnost na zřizovatele nemocnice. Pokud ani toto nepomůže, můžete podat občansko-právní žalobu pro zanedbání povinné péče lékařem a zdrav. zařízením s tím, že můžete požadovat bolestné, popř. i ztížení společenského uplatnění. S tímto Vám můžeme pomoci, pokud svůj případ zadáte našim právníkům k posouzení, počítejte však s tím, že v podobných případech je vždy třeba mít znalecký posudek lékaře, který pochybení potvrdí, právník není schopen posoudit případné pochybení lékaře.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Zdraví