Pojišťovny: Zánik nároku na rentu po přiznání ID

Renta

dobrý den,byla mě uznána nemoc z povolání artróza carpi I.dx.pro nadměrné jednostranné přetěžování až o 70% nad limit což potvrdilo šetření Krajské hygienyV té době jsem pobíral ID 2stpro vrozenou vadu H a DK.vyučil jsem se řemeslu zámečník svářeč a to vykonával až do doby vzniku nemoci z povolání. Byl jsem následně propuštěn .Nemoc byla uznána i zaměstnavatelem a proto jsem požádal o výpočet renty pro nemoc z povolání,podle znaleckého posudku nemoc z povolání vznikla příčinnou souvislostí.Byl mě změněn ID 2.st. na ID 3 stupně pro onemocnění obecné.Z Kooperativy jsem obdržel vyjádření že nárok na vyplácení renty proto zanikl ke dni přiznání ID 3.st.Chci se zeptat jestli nárok na rentu opravdu zanikl.Nikdo mě nechce zaměstnat pro nemoc z povolání je mi 61 let.díky za odpověď

Vážený pane,

Renta je v podstatě vyrovnání rozdílu mezi výdělkem před a po vzniku nemoci z povolání. Jestliže je Váš invalidní důchod momentálně vyšší než Váš průměrný výdělek před vznikem nemoci z povolání, případně vyšší, než Vaše renta je zde opravdu možnost, že Vám zaměstnavatel rentu nemusí vyplácet. Vzhledem k tomu, že nemáme k dispozici konkrétní podklady momentálně nelze říci více.

S pozdravem Vaše nároky.cz