Pracovněprávní nároky: Zánik nároku na rentu

Nárok na rentu

Dobrý den, po pracovním úrazu oka pobírám od bývalého zaměstnavatele doplatek do průměrného výdělku (rentu). Bývalý zaměstnavatel neměl z důvodu mého úrazu pro mne místo. Po roce na pracovním úřadě jsem si našel nové místo ve školství s podmínkou doplnění vzdělání. Vystudoval jsem postupně v průběhu sedmi let DPS, Bc, Mgr, Od příštího školního roku nebudu mít u svého zaměstnavatele plný pracovní úvazek. Vlastním přičiněním jsem si zajistil vyšší příjem, který dále nebudu dosahovat, v případě změny pracovního místa bude bývalý zaměstnavatel započítával poslední dosahovaný příjem. Chtěl bych se zeptat, zda by bývalý zaměstnavatel neměl zohledňovat výdělek dosahovaný se středoškolským vzděláním. Připadá mi nesmyslné, že se nezohledňuje vlastní přičinění §195 bývalého zákoníku práce, co vede k nemožnosti změny pracovního místa bez ztráty na výdělku. Ten kdo nikdy nepracoval, ztrácí minimální mzdu, kdo se snaží, ztrácí poslední dosahovaný příjem. Předem děkuji Petr Muller

Dobrý den,

podle současného zákoníku práce se řídí také pracovněprávní vztahy vzniklé před 1. lednem 2007.Jelikož jste dosáhl vyšší mzdy než před pracovním úrazem, nemáte dále nárok na rentu.

S pozdravem, Vašenároky.cz