Pojišťovny: Zánik renty pro jinou nemoc

Renta

Dobrý den.Pobírám rentu za nemoc z povolání,karpální tunel na obou rukách,chci zažádat o invalidní důchod,jelikož mám problém i se zádama,lékař do žádosti o důchod,zapsal i problémy se zády,nepřijdu o rentu,když tam bude i jiná nemoc,než na kterou jsem rentu dostala?Děkuji za odpověd

Dobrý den,

v tomto případě záleží na přesném posouzení obou nemocí. Obecně lze říci, že nárok na rentu by zanikl, pokud byste kvůli jiným zdravotním potížím nemohl vykonávat jakoukoliv práci nebo i tu práci, kterou jste vykonával v době zaměstnání, za kterého Vám vznikl nárok na rentu.

S pozdravem, Vašenároky.cz