Reklamace/e-shopy: Zaplacená záloha za nedodané zboží

Nedodání objednaného zboží

Dobrý den, 22.3. jsem objednala a následně zaplatila komodu u MT nábytku. Platba byla připsána následující den. Komoda měla být dodána do 1.4. 30.3 mi bylo oznámeno, že bohužel pro velký zájem mi zboží bude dodáno později. Na můj dotaz mi bylo 10.4. odpovězeno, že budu během tohoto týdne informována, kdy mi bude zboží dodáno. Následně jsem zjistila, že eshop ukončil činnost a na mé další dotazy nebylo reagováno. Zajímalo by mne, jak mám dále postupovat a kde se dotazovat ohledně dodání zboží nebo vrácení peněz. Děkuji za info Večeřová

Vážená pí. Večeřová

Ve Vašem případě je možnost, že se jedná o trestný čin podvodu. Je třeba podat trestní oznámení na e-shop a posléze i občansko-právní žalobu na e-shop o vrácení kupní částky za komodu.