Ostatní: Zaplacení firmy na odstranění štěnic

Pronajatý byt

Dobrý den, přestěhovali jsme se s rodinou do nového podnájmu (byt 3+1). Krátce po nastěhování jsme měli ve schránce anonymní vzkaz, že v bytě jsou po předchozím problémovém nájemníkovi štěnice. Okamžitě jsme volali majitelům bytu a domluvili se, že je s manželkou zkusíme zlikvidovat postřikem svépomocí. Nezabralo to,protože pokousaní jsme pořád a nacházíme je taky pořád. Chceme volat majitelům a domluvit se s nimi na objednání profesionální firmy. Dotaz je, kdo by firmu měl zaplatit - my, jako nájemníci nebo majitelé bytu? Děkuji za odpověď.

Vážený pane,

pronajímatel je povinen zajistit v domě náležitý pořádek a udržovat byt a dům ve stavu k řádnému užívání a zajistit tak nájemci nerušený výkon jeho nájemního práva. Deratizaci by v tomto případě měl uhradit pronajímatel na své náklady, přičemž tyto náklady by neměl právo rozúčtovat na nájemce. Nájemci by měli navíc nárok na slevu z nájemného do doby odstranění závady.

S pozdravem,

Vaše nároky.cz

Zpět do Ostatní