Pracovněprávní nároky: Zaplacení nemocenské HPP a DPČ

Nemocenská

Dobrý den.30.4.2017 mi skončila smlouva,nenechala jsem si jí prodloužit.A od 6.5. 2017 mám pracovní neschopnost.U stejné firmy jsem byla zaměstnaná také na DPČ.Na to mám také neschopenku,chci se zeptat budu mít zaplacenou nemocenskou?Jako manažer provozu jsem měla 14000,-čistého a pokladní na DPČ 81,-KČ/H. Už jsem nezvládala v této firmě pozici manažera,ze zdravotních důvodů.Nové zaměstnání mám již zajištěno.Děkuji

Vážená paní,

v případě prac. neschopnosti u HPP, která byla zahájena v 7-denní ochranné lhůtě náleží zaměstnanci nemocenská od 15. dne nemoci (jelikož nemocenskou za 4.-14. den vyplácí zaměstnavatel). V případě DPČ vniká nárok v případě, že jste zaměstnána déle než 14 dní a výdělek přesahuje 2500,- Kč.