Pojištění automobilu: Zaplacení škody za nehodu

Dopravní nehody

Dobrý den, měl jsem drobnou nehodu, couvl jsem do auta, které dotyčný zaparkoval na čerpací stanici za mě tak že jsem ho neviděl a šel si koupit cigarety. Vše jsme sepsali a podali na pojišťovnu, k vině jsem se v protokolu doznal. Dotyčný teď po mě chce peníze, za to že s tím měl běhání na pojišťovnu. Mám zaplatit? Jen mi odmítl podepsat cokoli, že jsem mu něco předal. Zatím jsem nezaplatil. Děkuji za odpověď. Příjemný den.

Vážený pane,

žádná takováto možnost v zákoně není, administrativní proces je možná náročný, ale nezakládá protistraně právo požadovat jakékoliv finanční prostředky pouze z důvodu, že "je toho hodně".

Nárok by mohl vzniknout snad pouze v případě, že by poškozený doložil, že z důvodu vyřizování věci přímo na pojiš´tovně byl nucen vzít si den volna, poté by mohl žádat ušlý zisk, což ale Váš dotaz neobsahuje. V tomto případě tudíž nechte vyplatit pouze nárok, který vypočítá pojišťovna a žádné další náklady nehraďte.