Pracovněprávní nároky: Zařazení do platové třídy

Platové třídy

Dobrý den, pracuji 6 - tým rokem jako vychovatelka školní družiny. V oddělení mám 30 dětí s nimiž samostantně vykonávám vychovatelskou práci. Celkem má družina 6 oddělení pod řízením vedoucí vychovatelky. Já a čtyři kolegyně jsme zařazeny v 8. platové třídě, vedoucí vychovatelka v 9. plat. třídě. Domníváme se, že máme všechny nárok na 9. platovou třídu (nejsme začínající vychovatelky a podle mě pracujeme v oddělení komplexně). Vychovatelka pověřená řízením ŠD by měla být ohodnocena samostatným příplatkem podle zákoníku práce, nikoli v platové třídě. Prosím o Váš názor na mé zařazení do platové třídy. Děkuji.

Vážená paní,

zařazení do platových tříd je komplexní problematika, která se odvíjí jak od druhu vykonávané práce, tak od délky praxe. Ačkoliv je tedy možné, že reálně se výkon Vaší práce a práce Vaší vedoucí neliší, je třeba posoudit i znění její pracovní smlouvy, neboť tato může ustanovovat práce nad rámec běžného výkonu, nebo délku praxe v oboru.

Pro bližší informace by bylo třeba kontaktovat úřad práce, popř. MPSV, zda Vaše zařazení odpovídá zákoníku práce.