Reklamace/e-shopy: Záruční doba při koupi v bazaru

Záruční lhůta

Dobrý den, před necelým rokem jsem si koupila v bazaru jízdní kolo, včera na něm praskl rám mám nárok na reklamaci, má bazar povinnost poskytovat nějakou záruční dobu. Děkuji Ptáčková Ivana

Vážená paní Ptáčková,

obecně řečeno, u prodeje použité zboží je ochrana spotřebitele nižší a bazar není povinen Vám na kolo dávat nějakou záruku. U použitého zboží se předpokládá určitá míra opotřebení, což také souvisí s jeho nižší cenou. Vzhledem k tomu, že k poškození došlo rok po koupi, nelze mít za to, že bylo kolo vadné již při jeho pořízení.

S pozdravem Vaše nároky.cz