Reklamace/e-shopy: Záruční lhůta po opravě reklamovaného zboží

Záruční lhůta Reklamace

Dobrý den, 1. 2. 2016 jsem si koupil notebook se zárukou 24 měsíců (nyní už není v záruce). 5. 10. 2016 jsem reklamoval poprvé vadný harddisk. Reklamace byla uznána a byl vyměněn nový HDD. Nyní se vyskytla druhá stejná vada. Dal jsem notebook znovu k reklamaci a bylo mi sděleno, že už HDD nespadá do záruční lhůty. Podle mého názoru platí na nový HDD opět nová záruka 24 měsíců podle § 2165 Občanského zakoníku č. 89/2012 Sb. Předem děkuji za objasnění.

Dobrý den,

na tuto otázku nepanuje mezi odbornou veřejností jednotný názor. My zastáváme stanovisko, že v případě vyměněné součástky běží nová záruční lhůta, neboť zákon nehovoří o „prvním převzetí“, proto se domníváme, že se jedná o každé převzetí nové věci. Nicméně existují i názory opačné a bude třeba počkat na judikaturu soudů.

S pozdravem Vaše nároky.cz