Reklamace/e-shopy: Záruka na vyměněné zboží

Záruční lhůta

Dobrý den,v roce 2014 jsem zakoupila kufr v Dedra s.r.o. 2x se rozbíl a byl vymenen za novy ted stejná zavada po 3 a bylo mi receno,ze je po zaruce. A,kdyz mi loni a predloni dali nový na ten,už není záruka 2 roky? dekuji

Vážená paní,

v případě záruky a výměny zboží se záruční doba nestaví a na vyměněné zboží se užije stejné právní úpravy jako na zboží původní (tzn. pokud bylo např. zboží vyměněno po půl roce, záruční doba „nového“ zboží činí pouze rok a půl).