Šmejdi: Zaslání neobjednané zásilky a vymáhání dluhu

Nevyžádané zásilky

Dobrý den, před půl rokem mi zavolala operátorka, zda nechci zdarma vyzkoušet vzorek jejich produktu. řekl jsem ji, že pokud je to opravdu zdarma, můžou mi vzorek zaslat. Po několika dnech vzorek opravdu přišel. Asi po třech měsících mi přišla další zásilka, kterou jsem si neobjednal, nevěděl jsem o co se jedná a zásilku přijal. Obsahem byl opět nějaký vzorek a spusta reklamních materiálů od dalších společností, se kterými jsem nikdy nekomunikoval. Součástí zásilky byla složenka na zaplacení zásilky. Okamžitě jsem telefonoval do společnosti, která vše odeslala a výslovně jsem odmítl cokoliv platit, protože jsem nic neobjednával a podal jsem stížnost, že poskytli mé osobní údaje dalším společnostem, které mi nabízejí různé mince, nádobí a podobné šmejdské zboží. Celý hovor mám nahraný. Dnes mi opět přišla složenka na dvojnásobnou částku (s pokutou) a výhrůžka, že bude pohledávka poskytnuta vymahačům. Můžu s těmito podklady podat žalobu? Kam se obrátit? děkuji za odpověď

Dobrý den,

bohužel Vám s touto záležitostí nejsme schopni pomoci bez možnosti slyšet Váš původní hovor a prostudovat případné obchodní podmínky společnosti, které se mohly stát součástí Vaší smlouvy. Pokud ovšem ani z jednoho nevyplývá, že jste si další produkty neobjednal, a tedy se jednalo o neobjednané plnění, máte nárok si obdržené produkty zatím ponechat v úschově, povinnost vrátit je pokud k tomu budete vyzván, ale nejste povinen je uhradit. Pokud byly Vaše osobní údaje skutečně neoprávněně sděleny třetím stranám můžete se u soudu domáhat náhrady vzniklé újmy.

Přikládáme odkaz na relevantní článek na webu České obchodní ispekce: http://www.coi.cz/nevyzadane-zasilky-nyni-i-na-dobirku-nk507/

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Šmejdi