Pracovněprávní nároky: Zaslání výpovědi emailem

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, ráda bych zjistila, zda je možné, v případě několikatýdenní nepřítomnosti nadřízeného, podat písemnou výpověď z pracovního poměru i mailem, případně jaké jsou další možnosti. Děkuji.

Dobrý den,

Taková výpověď by byla platná pouze v případě podpisu uznávaným ověřeným elektronickým podpisem. Výpověď podaná obyčejnou emailovou zprávou bez výše zmíněné náležitosti by neměla žádné právní účinky. Zákoník práce zavádí pro výpověď povinnost písemné formy. Písemnost musí být poté zaměstnavateli doručena buď osobně, nebo prostřednictvím sítě či službou elektronické komunikace. V případě doručení skrze síť či elektronické komunikace musí být písemnost opatřena výše zmíněným uznávaným ověřeným elektronickým podpisem.