Pracovněprávní nároky: Zastavení renty při invalidním důchodu

Nárok na rentu

Dobrý den manžel pobírá rentu nemoc z povolání na šachtě tzv.CHOPN nejvyšší stupeň .vyřídil si důchod invalidní byl mu schválen ve 3stupni .chci se zeptat renta bude zastavena ? invalidita byla ,,uznána,,na totální zničení průdušek .děkuji za odpověď s pozdravem.

Dobrý den,

přiznání invalidního důchodu nemá za následek zastavení vyplácení tzv. renty. Renta bude stále vyplácena, a to do výše průměrného výdělku, který zaměstnanec vydělával před propuknutím nemoci z povolání. Renta tedy bude činit rozdíl mezi dřívějším průměrným výdělkem a výší invalidního důchodu. Vyplácení by bylo zastaveno pouze tehdy, pokud by invalidní důchod přesáhl výši průměrného výdělku vydělávaného před propuknutím nemoci z povolání.