Reklamace/e-shopy: Zatajení vad prodejcem

Reklamace automobilu

koupila jsem automobil a prodejce zatajil veškeré vady a závady. Oprava těchto závad je dvojnásobně dražší než celé auto. Jde se nějak bránit před prodejcem nebo chtít náhradu za opravy?

Vážená paní,

V takových případech dost záleží na konkrétní kupní smlouvě, případně protokolu o převzetí vozidla, ve kterém bývají vady často uvedeny. Jestliže Vás prodávající ujistil o bezvadnosti vozidla, které bylo následně nepoužitelné, můžete uplatnit práva z vadného plnění, tedy požadovat opravu věci, slevu z kupní ceny. Váš případ se jeví jako podstatné porušení kupní smlouvy a bylo by tudíž možné i odstoupení od smlouvy. Právo z vadného plnění je třeba zvolit a uplatnit ihned po zjištění vad. Jestliže se s Vámi prodávající nebude chtít bavit, neváhejte nám zadat případ se všemi podklady.

S pozdravem Vaše nároky.cz